Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Eskişehir °C

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: “Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde kurtarılması için tüm imkanlar seferber edildi”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: “Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde kurtarılması için tüm imkanlar seferber edildi”
REKLAM ALANI
08.02.2023
A+
A-

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: “Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde kurtarılması için tüm imkanlar seferber edildi”
.2023

 

 

 

 

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’de meydana gelen depremde enkaz altında kalan çocukların arama kurtarma çalışmalarına ağır hava şartlarında tüm imkanlar kullanılarak devam edildiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar, enkaz alanına ikinci bir ekibin gittiğini, iş araçları ve vinçlerin aktarıldığını, arama kurtarma gücünün Türkiye Cumhuriyeti’nin de desteğiyle takviye edildiğini belirterek, “Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde kurtarılması için tüm imkanlar seferber edildi” dedi.

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı deprem kriz masası koordinasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı (KTBK) Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı (GKK) Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Okan Donangil ve diğer yetkililerin yer aldığı toplantıda, enkaz alanına yönlendirilecek ekip, yardımlar gibi konularda koordinasyon yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, çok ağır hava şartlarında çalışmaların sürdüğünü, iki iş makinesi ve vinç ile çalışmaların takviye edildiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC’ye destek verdiğini ifade ederek, arama kurtarmada hiçbir eksik olmadığını, çalışmaların tüm gücüyle devam ettiğini söyledi.

Arama kurtarma ekiplerine, çalışanlara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Dualarımız onlarla, çocuklarımızın sağlıklı şekilde çıkarılmalarını temenni ediyoruz, ailelerin yanındayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, arama kurtarma ekiplerinin deprem bölgesine ulaştırılması, toplanan çeşitli yardım malzemelerinin gönderilmesi, deprem bölgelerindeki öğrencilerin ülkeye getirilebilmesi ve enkaz altında kalan öğrencilere yönelik çalışmaların sürdürüldüğünü anlattı.

Adıyaman Havalimanı’na bir uçak ile Cumhurbaşkanlığı kriz masasının özel girişimiyle TC Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınan özel izinle bugün 120 civarı gönüllü ve birçok yardım malzemesinin de bölgeye gönderildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, ihtiyaç duyulan ve tedarik edilen çeşitli yardım malzemelerinin bugün öğle saatlerinde hava yoluyla deprem bölgelerine ulaştırılmasının da beklendiğini kaydetti.

Bu arada, Kahramanmaraş’ta bulunan ve Adana’ya sevk edilen öğrencilerin bugün KKTC’ye getirilebilmeleri için çalışmalar da devam ederken, deprem bölgelerinde bulunan vatandaşlarımızın da KKTC’ye dönebilmeleri için çalışmalar da yürütülüyor.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde meydana gelen deprem olaylarına yönelik olarak Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın başkanlığında oluşturulan Kriz ve Koordinasyon Merkezi çalışmaları devam ederken, enkaz alanında bulunan Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da toplantıya bağlanıp bilgi verdi.

Çavuşoğlu, arama kurtarma çalışmaları, ihtiyaçlarla ilgili bilgi verdi, enkazdan canlı sesi duyulduğunu, molozun topraklaştığını, çok ağır ve kolay olmayan şartlarda çocukların kurtarılması için çalışıldığını söyledi.

Çavuşoğlu, enkaz alanına Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında KKTC’den verilen desteğin yaşamsal olduğuna vurgu yaptı.

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-cocuklarimizin-saglikli-bir-sekilde-kurtarilmasi-icin-tum-10688

 

 

 

REKLAM ALANI