Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Eskişehir °C

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal’ı kabul etti
REKLAM ALANI
04.04.2022
A+
A-

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal’ı kabul etti

“Kıbrıs Türkü, geçmişte olduğu gibi Ramazan ayında da maneviyatı ve yardımseverliğiyle ihtiyaçlı insanlara yardımını esirgemeyecektir”
facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal’ı kabul ederek görüştü.
Kabuldeki konuşmasında Kıbrıs Türk halkının, İslam âleminin bir parçası olarak Ramazan ayını önemsediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, bu ayı en kutsal ay olarak gördüğünü dile getirdi.
Herkesin birbiriyle hoşgörü, merhamet ve sevgi içinde geçireceği; örf ve adetlerini gerçekleştireceği Ramazan ayında Kıbrıs Türk halkının, geçmişte olduğu gibi bugün de maneviyatı ve yardımseverliğiyle ihtiyaçlı insanlara yardımını esirgemeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar; dünyanın şu an içinde bulunduğu pandemi, savaş ve ekonomik kriz nedeniyle birçok insanın mağdur olduğunu, temel ihtiyaç maddelerinde ve akaryakıtta fiyat artışının yaşandığını dile getirerek bütün bu sıkıntıları birlikte aşacağımıza olan inancını belirtti.

“Halkımızın içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerde, devleti yönetenler olarak elimizden gelen neyse yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum”

Cumhurbaşkanı Tatar sözlerini şöyle sürdürdü; “Halkımızın içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerde, devleti yönetenler olarak elimizden gelen neyse yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. İslam âleminin bir parçası olarak büyük haksızlıklara uğrayan Kıbrıs Türk halkı adına dayanışma, kardeşlik ve yakınlık bekliyoruz. Anavatan Türkiye’nin adadaki varlığı bizim barış ve huzur içinde yaşayabilmemizin yegâne teminatıdır. Ramazan ayının herkese sağlık ve huzur getirmesini dilerim.”

“11 Ayın Sultanı Ramazan’ın, Kıbrıs Türk halkı ve Müslüman âlemine sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum”

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal da yaptığı konuşmada 11 Ayın Sultanı Ramazan’ın, Kıbrıs Türk halkı ve Müslüman âlemine sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ederek kendisini kabulünden dolayı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a teşekkür etti.

 

Kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-kktc-din-isleri-baskani-prof-dr-ahmet-9623

 

 

REKLAM ALANI