Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Eskişehir °C

ESÇEVDER ÇEVRE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR….

ESÇEVDER ÇEVRE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR….
REKLAM ALANI

 

ESÇEVDER ÇEVRE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR….

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESÇEVDER ) 5-11 Haziran Çevre Haftası nedeniyle Vali Yardımcısı Ali ÇETİN, Doğa koruma ve Milli Parklar Esk.Şube Müdürü Mehmet Sait KANAR, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım KURT, Tepebaşı Belediye başkanı Dt.Ahmet ATAÇ ı makamında ziyaret etmişlerdir.

Eskişehir Çevre Derneği ve Aiesec ile ortak proje kapsamında yurtdışından gelen çevre aktivistlerinin Eskişehir’e gelmesi ve 6 haftalık bir proğram dahilinde Eskişehir’deki çevreyi incelemek, yerel yönetimlerin çalışmaları hakkında bilgi edinmek üzere şehrimize 4 çevre aktivisti davet ettik.
Şu ana kadar Pakistan’dan Nariman Asim, Tunus’dan Moune Boussada gelmişlerdir. Pakistan, Tunus dan çevre aktivistleri Aiesec ten Melike Şener, Filistin den Yosef Nasır ve Eskişehir Çevre Derneği Başkanı Sadık Yurtman, Başkan yardımcısı Filiz Fatma Özkoç ziyaretlerini sürdürmektedirler.
İklim krizinin tüm dünya’yı etkilediği günümüzde Kriz Küresel çözümde küreseldir. Krizin temel nedeni küresel ölçekte iklim değişikliği ve buna yol açan doğanın tahrip edilmesidir. Doğa ya sahip çıkmak temel görevimiz olmalıdır. Bu sebeple Çevre Derneği olarak üzerimize düşeni yapmak için yurt içi ve yurt dışı çalışmalarımızı sürdürmeye kararlıyız.

Eskişehir Çevre Derneği ( ESÇEVDER ) olarak; Ağaçların bilinçi/bilinçsiz bir şekilde kesilmesi, su kaynaklarımız , akarsularımız adeta özelleştirilerek, Hidro Elektrik Santral (HES) yapma adına işgaller sürmekte, nükleer santral ve kömürlü santral anlaşmaları geleceğimizi tehdit etmeye devam etmektedir.
Madenlerimizin vahşice talanı, taşocaklarının son derece keyfi ve bilim dışı plansız uygulamaları ile orman alanlarını yok edilmesi küresel iklim krizine davetiye çıkaran uygulamaların devam ettiğini gözlemlemekteyiz.

Orman alanları, tarım alanları rant yaratma çabası ile, bilim dışı tüm ergümanları içeren sözde planlama çalışmalarının da kattığı hız ile yerlerini konut ve sanayi yapılarına terk ederek tüketilmeye devam edilmektedir.

Eskişehir Çevre Derneği ( ESÇEVDER ) olarak çevreye olan sevgi ,saygı ve hoşgörünün tüm bireylere yansımasını ve tüm halkımızın çevre bilincine ulaşması, çevre kirliğinin önüne geçilmesi ve geri dönüşümün önemini kavrayarak geleceğe yaşanabilir bir Türkiye/Eskişehir bırakmak olduğunu ve tüm halkımızı çevreyi kirletmemeyi ve kirletenleri uyarmayı kendilerinde görev olarak görmeleri gerektiğini vurgulanmaktayız.. 11.06.2023

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (ESÇEVDER)
Sadık YURTMAN ( Başkan ) Tel = 0532 312 64 84
www.escevder.org.trwww.instagram.com/eskescevder
www.facebook.com/eskescevderwww.twitter.com/eskescevder
www.linkedin.com/in/eskescevder www.pin.it/2IWhVBb

 

 

REKLAM ALANI