Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Eskişehir °C

BAŞKAN YURTMAN : ESKİŞEHİR  ÇEVRE DERNEĞİ OLARAK ÇANAKKALE’ YE GEZİ DÜZENLEDİK

BAŞKAN YURTMAN : ESKİŞEHİR  ÇEVRE DERNEĞİ OLARAK ÇANAKKALE’ YE GEZİ DÜZENLEDİK
REKLAM ALANI
BAŞKAN YURTMAN : ESKİŞEHİR  ÇEVRE DERNEĞİ OLARAK ÇANAKKALE’ YE GEZİ DÜZENLEDİK
Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESÇEVDER ) yönetici ve üyeleri  18 Mart’ta kutlanan Çanakkale deniz zaferlerinin yıldönümü öncesi Çanakkale’ye gezi teknik düzenlemiştir.
1.Dünya Savaşında  Fransa, Avusturalya, Yeni Zelanda ve İngiltere’nin oluşturduğu İtilaf Devletleri, Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olan İstanbul’u ele geçirmek istiyorlardı.
1915 ve 1916 yıllarında Gelibolu Yarımadası’nda yapılan Çanakkale Savaşları ilk hedef noktası olarak Çanakkale Boğazı’nı seçmiş ve Çanakkale’yi alamayarak geri çekilmek zorunda kalmıştır. Savaşı kazanabilmek adına ülkenin dört bir yanından yaşı fark etmeden bütün erkekler savaşa gitmiştir. Bu sebeple savaş yıllarında ülkedeki neredeyse hiçbir okul mezun verememiş, ancak büyük bir mücadele başarıyla sonuçlanmış fakat 500.000 şehit verilmiştir. Milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadeleyi anlatan Çanakkale Zaferi insanlık tarihinde benzerine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.
1.Dünya Savaşının kaderini değiştiren  18 Mart 1915 tarihinde  Mustafa Kemal Atatürk’ün de dehasıyla Çanakkale Zaferi kazanılmış ve 18 Mart Tüm Türkiye de bu nedenle kutlanmaktadır.
Eskişehir Çevre Derneği yönetici ve üyelerini;  Çanakkale ve Ecebat ı Rehber Bülent ÖZEL  ve Çanakkale’de Çevre mücadelesinin önderlerinden İDA Dayanışma derneği başkanı Ekrem AKGÜL  gezdirmişlerdir.
Eskişehir Çevre Derneği( ESÇEVDER ) başkanı Sadık YURTMAN , Çanakkale gezisine katılan üyelerine, rehbere ve Ekrem AKGÜL’e ayrı ayrı teşekkür ederek, gezilen yerleri hatırlamak için fotoğraflar çektirerek o anları ölümsüzleştirmiştir.
   Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (ESÇEVDER)
  Sadık YURTMAN ( Başkan )  Tel = 0532 312 64 84
www.escevder.org.trwww.instagram.com/eskescevder
www.facebook.com/eskescevderwww.twitter.com/eskescevder
www.linkedin.com/in/eskescevder www.pin.it/2IWhVBb
https://www.youtube.com/watch?v=Q8YUwy9qXF8
REKLAM ALANI